Mevsimsel Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Daha önce yaz için ev dekorasyonundan bahsetmiştik. Konumuza ulaşmak için yaz için önceki cümledeki linke tıklamanız yeterli. Şimdi ilkbahar mevsimine göre evlerimizi nasıl tasarlayacağız nasıl dekore edeceğiz bu sorulara cevap bakalım. İlkbahar ev dekorasyonu örnek olacak bizim için. İlkbahar ev dekorasyonundan gidereken mevsime göre ev dekorasyonu nasıl yapılır bunun mantığını inceleyeceğiz.

Her mevsime göre evi dekore etmek pahalı bir yoldur. Pahalı bir dekore biçiminin yanında uğraş gerektirir. Bu konuyu şu şekilde de değerlendirebilirsiniz. Evinizde mevsim olarak hangi mevsimde daha mutlu hissediyorsanız o şekilde evinizi dekore edin. Kış mevsimi yaz aylarında sıkıntı yaratabilir. Kış mevsimine ayak uydurmak için biraz daha detaylı düşünmeniz gerekir.

ilkbahar-ev-dekorasyonu-nasil-yapilir-300x187

Öncelikle evlerimizi mevsime göre dekore ederken mevsimi anlamak gerekir. Mevsimin mantığına göre hareket edersek çok hoş görüntüler yaratırız. Öncelikle mevsimin bilinçaltımızdaki bıraktığı etkiye bakarak(ancak güzel etkileri bulmaya çalışacağız.) bu etkileri evdeki ortaya uyarlayacağız.  Şimdi örneklerle yola çıkacağız.

İlkbahar Mevsimi İçin Ev Dekorasyonu Örneği

İlkbahar aylarını bizde pozitif anlamda neyi çağrıştırır? Bilinçaltımızdaki olumlu ve güzel izlenimleri bulmak için neyi çağrıştırdığını ve aklımıza gelen görüntüler neler bunlardan yola çıkacağız. Şimdi düşünüyoruz ilkbahar ayları bize yeni açmış çiçekleri, meyve vermek için renkli renkli ağaçların yaprakları, güneşin en güzel zamanı ve ışığı..

ilkbahar-mevsimi-agaclar-300x225

İlkbahar Mevsimi Oturma Odası Dekorasyonu

Mobilya Seçimi yaparken daha çok mevsimin canlı renkleri seçilmelidir. Duruma göre bu canlı renklerin hafif kapalı tonları da seçilebilir.

örnek bir oturma grubu

ilkbahar-mevsimi-mobilya-modelleri

Daha genç işi olsun diyorsanız

 

ilkbahar-dekorasyonu-duvar-boyasi-duvar-kagidi-300x123

bu koltuğun yanına şu şekilde bir sehpa

rengarenk-bir-sehpa-300x204

Renklerden yola çıkarak örnektir. Duvarın bir köşesinde dursa bile renkleri ortamı canlandırır.

veya şöyle sevimli bir ortam

ilkbahar-oturma-odasi-dekorasyonu-300x300

Unutmayın evinizi dekore ederken yüksek maliyetler ortaya çıkar. Bunu önlemek için ufak bir kaç tüyo verdik. İncelemenizi öneriririz: Az Parayla Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yorum Yap