Pratik Şeyler Hayatınızı Kolaylaştırır!

Hayatımızın her alanında keşkeler bizimle birliktedir. Keşke öyle olsa, Keşke şu olsa dediğimiz anların haddi hesabı yoktur. Bu durumun en güzel örneklerinden bir tanesi pratik şeylerdir. Bir pratik eşya gördüğümüzde hemen hayal dünyasına kapılır o aletin işimizi nasıl kolaylaştıracağına dair fikirler üretiyoruz. Ünü bir internet sitesinin Patik Şeyler isimli Markssı da hayatın tam olarak bu yönü ile ilgilenmekte. İnsanların hayatlarını kolaylaştıracak nesneler üreten markanın ürünlerini bu yazımızda inceleyeceğiz.

 Damlatmaz Süzgeç:

damlatmaz-suzgec

Damlatmaz süzgeç, istediğiniz her şeyi istediğiz yere aktarmanıza imlan tanıyan bir mutfak aracı. Tava, tencere ve borcamlara uyum sağlayan ve süzgeç sızdırmadan ve damlatmadan bir kaptaki sıvıyı diğer kaba aktarmanıza imkan tanıyor. Örnek olarak meyve ve sebzelerinizi yıkadıktan sonra süzmek için yıkamış olduğunuz kaba damlatmaz süzgeci yerleştirip suyunu süzebilirsiniz. Diğer bir örnek mesela bir omlet yaptınız ancak çok fazla yağlı olduğunu hissettiniz. Bu durumda imdadınıza yine damlatmaz süzgeç yetişiyor. Sızdırmadan yağı başka kaba aktarmanıza imkan tanıyor Böylece fazla yağları etrafı pisletmeden ve ziyan etmeden baka bir kaba aktarma şansına sahip oluyorsunuz.

Couch coozy cup holder:

couch-coozy

Tek bardak için tepsi ya da sehpa kullanmaktan sıkıldınız mı? Evinizde otururken bilgisayarınızla çalışırken ya da televizyon izlerken kahve keyfinizi dökülmeden rahatça yapmak mı istiyorsunuz ? Koltukların birleşme noktasına sıkıştırın ve üzerine bardağınızı koyun. Dökülme endişesi ve derdi olmadan rahatlıkla yudumlayabilirsiniz çayınızı. Evinizde ne kadar özen göstermenizde bardağınızı koltuğunuzun üzerine direk koyduğunuzda iz bırakır. Couch coozy cup holder sayesinde bu sıkıntıdan da kurtulmuş olursunuz. Arkanıza yaslanın ve kahvenizi rahatça koltuğunuzda yudumlayın! Couch Coozy Cup Holder Koltuk Üstü Bardaklık Sizin yerinize tutar bardağınızı… Bu sayede ne koltuklarınızın kirlenme derdini yaşarsınız ne de bir şeyler içerken eziyet çekmezsiniz. Bu alet ta bize göre. Yani bilgisayar başında iş gören kişilere göre.

Gyro Bowl’un

Gyro-Bowl

Birbirinden bağımsız ve ters yönde hareket etmekte olan iki kase sayesinde çocuğunuza mama yedirirken veya siz bir şeyler yerken mamanın yada yediğiniz şeyin dökülme korkusundan  kurtarmış olursunuz. Eğer yan yatma gibi bir durumla karşı karşıya gelinirse merak etmeyin sadece dıştaki kase yan yatar. İçerideki her zaman için yukarı baktığından herhangi dökülme riski ile karşı karşıya kalmazsınız. 360 derece dönebilen bu kase ile bir şey yiyip içmek artık çocuk oyuncağı. Yemek saatleri hem çocuklar hem de anneleri için eğlenceli, öğretici ve besleyici geçer! Anneler için büyük kolaylık!

 

Glass cup ters şişe bardak

 

ters-sise-bardak

Bira, Kolay gibi içeceklerinizi içerken hem içtiğiniz şeyden keyif almak hem de farklı görünmek istiyorsanız bu alet tam size göre. Glass cup ters şişe bardak ile bardağınızın içerisinde ters duran bir şişe varmış gibi görünüm verir. İster kendiniz bu şişeden bir şeyler için isterseniz de eşinize dostunuza ikram edin. Kendinizi farklı göstermeye bu aletle hiç ihtiyacınız olmayacak çünkü zaten farklılığın tanıdı çıkarıyor olacaksınız.

İşte bu ve bunlar gibi alet ve nesnelerle hayatımızın kolaylaşacağını ve dekorasyon denilince akla sadece mobilya,ya da mobilyaların gelmemesi gerektiğini öğrenmiş oluyoruz. Dekorasyon sizi en rahat hissettirecek her şeydir. Eğer bir nesne ile kendinizi rahat hissediyorsanız o sizin için en büyük dekorasyon olmuş olur. Bu sayede hem kendiniz hem de çevrenizdekiler kendilerini rahat hisseder. Sizin farklılığınızın farkına varırlar. Siz de hemen pratik şeyler ile hayatınıza büyük renk katabilirsiniz.

Yorum Yap