2015 İş Kadını Modası

Artık ülkemizde kadınların büyük bir çoğunluğu iş hayatının içinde. Akla gelebilecek her iş kolunda görmeye alıştığımız kadınlar çalıştıkları işlerde erkekler kadar hatta daha fazla başarı elde etmekte ve bu çıta her geçen gün daha da yükselmektedir.

Durum böyle olunca moda trendleri de bu önemli ayrıntıyı göz önüne almakta ve her yıl kreasyonlarına iş kadını kıyafetlerini de eklemektedirler. Kadının bu çok yönlülüğü kreasyonların da aynı şekilde yönlü olmasını ve kategorileşmesini sağlamaktadır.

Ev, spor, abiye ve iş kadını modası olarak ayrılan bu sektörde kadınların uzun zamanının geçtiği iş yerlerinde tercih ettikleri kıyafetler, çok büyük yer almaktadır.

iş kadını4

İş kadını kıyafetleri denildiğinde belki bundan bir on yıl önce siyah bir pantolon veya etek, üzerine şık bir gömlek akla geliyordu. Ancak durum değişti. İş kadınları artık çok daha cesur ve şık olmak istiyorlar. Bu talepler göze alındığında bu yılın iş kadını kıyafetlerine baktığımızda neler görüyoruz bir bakalım…

Özellikle kalem etekler bu yıla damgasını vurmuş gözüküyor. Renk anlamında bir sınırlama olmasa da en göze çarpan renkler fuşya, mavi ve yeşilin tonları. Vücudu tamamıyla saran bu eteklerin üzerine yine aynı şekilde dar kesim bluzlar tercih edilebildiği gibi kontras oluşturmak için bol ve kısa bluzlar da dikkat çekmekte.

Pantolonlara gelince; boylar bilek hizasında. Kadınların vazgeçilmez tutkusu ayakkabıları da daha çok öne çıkaran bu dar ve kısa modeli kadınlar bu yıl çok sevmişe benziyor.

İş kadını kıyafetleri denilince aslında ilk olarak akla elbiseler geliyor. Düz klasik kesim siyah bir elbisenin modası hiç geçmez. Her kadının gardrobunda bu tip en az bir adet elbise bulunması gerekir. Ancak bunun yanı sıra sıra dışı iş kadınları sarı, fuşya, mavi gibi iddialı renklerde elbiseleri de tercih ediyorlar.

iş kadını

iş kadını2 iş kadını3

Yorum Yap