Bedeninizi Tanıyarak Modayı Takip Edin

Kişiliğimizi ve o günkü ruh halimizi gözler önüne seren bir şey varsa o da ne giydiğimizdir. Şayet motivasyonumuz yüksek ise renkli, cıvıl cıvıl ve son derece özenli oluruz. Ancak tam tersi durumlar uyumsuz, yanlış ve kötü görünmemize sebep olur. Ancak her ne olursa olsun, o gün gardırobumuzdan çekip aldığımız kıyafet bedenimize uygun olmalı.

Günümüzde moda hem erkeklerin hem kadınların hatta çocuk giyiminde bile takip ettikleri bir akım. Gerek hafta sonları rahat ortamlarda gerek iş kıyafetleri gerekse özel gecelerde giyilen kıyafetleri modaya uygun olarak giymek isteriz. Ancak kişinin beden tipi çok daha önemli bir husus…

Modayı takip etmiş olmak için ne giysem diyen bir kişiye ilk olarak şunu söyleyebiliriz:

Beden Tipine Göre Kıyafet Seçimi hepsinden önemli.

Sadece o sezonun modası diye vücuda yakışmayan kıyafetler tercih edildiğinde hem hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilmekte hem de kıyafet kendini gösterememektedir.

moda

İlk yapılacak şey bedeninizi tanımak. Siz hangi beden tipindesiniz?

Bu yılın modasına baktığımızda yüksek bel, boru tipi ve bilek hizasında biten pantolonlar görmekteyiz. Ayrıca kesik ve kısa bluzlar bu yıl çok moda. Eteklere gelince kalem etek dediğimiz vücudu tamamen saran ve diz hizasında biten dar ve şık kesimler göze çarpmakta. Ancak sırf moda diye bu tarzları giymeliyim diye düşünürseniz yanılırsanız. Örneğin şayet beliniz kalın ise yüksek bel sizde hiç hoş durmayacaktır. Aynı şekilde bacak boyu kısa ise bu tip yine yanlış tarz olacaktır.

Tekstil yelpazesinin ne kadar geniş olduğu artık her beden tipine göre kıyafetler bulunabildiği gerçeği sizi rahatlatmalı. Yüksek bel size uygun değilse siz de pantolonlarınızda moda renklerden seçim yaparak yine modayı takip edebilirsiniz. Örneğin yeşil bu yıl çok moda. Yeşil bir pantolon düşük bel olsa da modaya yaklaşmanızı sağlayacaktır.

moda2

Çok renkli, farklı renklerden kombin, boyu olduğundan daha kısa gösterir. Şayet kısa boyluysanız düz ve tek renk ağırlıklı giyinmeniz yerinde olacaktır.

Şık ve bakımlı olmak ve modadan uzaklaşmamak için püf noktalara dikkat edin. Bedeninizi çok iyi tanıyın ve beden tipinize uygun; gizleyici ve öne çıkarıcı tarzlarla mükemmeli yakalayın.

moda3

moda4

moda5

Yorum Yap