En Moda Gözlük Modelleri

Yazın olduğu kadar artık bahar ve kış aylarının da vazgeçilmez aksesuarları içinde yer alan gözlük hem şıklığı tamamlayan hem fonksiyonel hem de önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yılın trendleri arasında hangi gözlük modelleri var?

İlk başta, yuvarlak gözlükler en revaçta modeller arasında diyebiliriz. Ayrıntıya girersek, kedi gözü çerçeveler 2015 yılına bu yıl da damgasını vuracağa benziyor. Farklı renklerde üretilen bu gözlükleri bu sene çok görüleceği aşikardır görünüyor.

gözlük modelleri

Bu modelin yanında yine ışıltılı cam modelleri de geçen yıl olduğu gibi bu yıl da en popüler modeller arasında yerini aldı.Renkli ve parlak camlara ayna da eklenince aynalı modellerin bu yılın gözdesi olacağı söylenebilir.

Leopar desenli gözlükler yine bu yıl çok moda. Renklere bakıldığında pek çok renk göze çarpsa da kırmızı çerçeveler en trend renk olarak görülüyor. Gözlük çerçevelerinde ise kırmızı renk dikkat çekiyor. 2015 gözlüklerinde özellikle güneş gözlüklerinde ise taşlı modeller hem şık hem de trend olmak isteyen kadınlar için birebir.

Ancak bilinen bir gerçek de var,her model herkese yakışmaz. Yeni bir gözlük alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine bir bakalım:

İlk olarak yüz tipi çok önemli. Her model her yüz tipine uygun olmaz. Bunun için gözlük uzmanından yardım istenebilir. Bunun dışında gözlüğün kıyafetler ile uyum içinde olması da önemlidir.

gözlük modelleri2 gözlük modelleri3 gözlük modelleri4

gözlük modelleri5

gözlük modelleri6

gözlük modelleri8

 

Yorum Yap