Eski Kotları Değerlendirmek için 7 Orjinal Fikir

Hepinizin dolabında eski bir kotu vardır. Eğer dolabınızda temizlik yapmayı düşünüyorsanız ve aklınızda bu eski kotları atma gibi bir fikir varsa yapmayın. Bu eski kotlara bir şans verin. Aslında bu eski kotlarla yapılabilecek şeyler neredeyse sınırsız, tek bir sınır var oda hayal gücünüz. Bugün sizlere, bu eski kotlar için geri dönüşüm fikirleri önereceğim.

Eski Kotları Değerlendirmek için 7 Fikir

1. Cep telefonu şarj kılıfı

Bazen telefon şarj etmek gerçekten sorun haline gelebiliyor. Şarj kablolarının kısa olması, priz yakınlarında telefonu koyacak bir masa veya tabure olmaması sıkıntı doğurabiliyor.Bu kullanışlı kılıf, cep telefonu şarj cihazı sorununuzu çözecektir. Sadece kemer döngüsü yapılarak ve iki arka cebi kesip, birbirine dikin ve küçük bir döngü oluşturun. İnanın çok kullanışlı olduğunu göreceksiniz.

 Cep telefonu şarj kılıfı

Cep telefonu şarj kılıfı

 

2. Düzenleyici Raflar;

Evinizde küçük bir ofisiniz var yada odanızda çok fazla ıvır zıvır varsa ve dağınık durması hoşunuza gitmiyor ise bu oldukça basit düzenleyici raflar, odanızı ve ofisinizi düzenleyecektir. Sadece dikiş yapmanız gerekiyor.

Eski kotlardan düzenleyici raf yapımı

Eski kotlardan düzenleyici raf yapımı

 

3. Puf

Eğer oturmaya bir puf’ um yok diyorsanız kendi puf’unuzu yapmaya ne dersiniz?  En az iki eski kot kullanmanız gerekiyor. Bir dikiş makinesi size çok büyük yarar sağlayacaktır. Kestiğimiz kotların içini pamuk veya kumaşla doldurmanız yetecektir.

eski kotlardan puf yapımı

eski kotlardan puf yapımı

 

4. Çanta

Pantolonların paçalarından başlayarak şeritler halinde kesiniz ve birbirine dik geçecek şekilde yapıştırın.Sonuç çok güzel ve kocaman bir çanta.

Eski kotlardan çanta yapımı

Eski kotlardan çanta yapımı

 

5. Sepetler

İsterseniz giydirme yapın isterseniz kendi yapacağınız tahta ve çivilerle oluşturduğunuz sepetinize eski kotlarınızla kaplama yapın. İnanın çok şık duracak.

Eski kotlardan sepet yapımı

Eski kotlardan sepet yapımı

 

6. Sandalye

Seçenekler neredeyse sınırsız. Çok rahat bir sandalye için kotunuzun bacaklarını kullanın. Bu rahatlığı hiçbir yerde bulamayacaksınız.

 

Eski kotlardan sandalye yapımı

Eski kotlardan sandalye yapımı

 

7. Yaratıcı Düşünün !

Eğer ilham gerekiyorsa, eski kotlarda size güzel ve özgün şaheserler oluşturmanızda yardım edebilirler.

Eski kotlardan oyuncak köpek yapımı

Eski kotlardan oyuncak köpek yapımı

 

Yorum Yap