Evdeki karıncalardan öldürmeden nasıl kurtulunur ?

Evinizdeki karıncalardan bunaldınız mı? Artık baş edemiyor musunuz ?  Bu makalemizi okuduğunuzda, karıncalardan kurtulmanın bu kadar zor olmadığını göreceksiniz. Üstelik, öldürmeden, doğal yöntemlerle kurtulacaksınız.

Dünya üzerinde bilinen bilinmeyen 35000 çeşit karınca türü olduğu tahmin ediliyor. Bunlardan çok küçük bir bölümü evlerimizi işgal ediyor. Bu konuda ilk önce bilmemiz gereken şey, karıncalar, insan sağlığına zararlı böcekler değillerdir . Ancak, yemek ve eşyalarımıza zararları vardır. Şimdi, evimizden karıncaları öldürmeden uzaklaştırmanın çok basit yöntemlerini anlatacağım size.

Evdeki karıncalardan öldürmeden nasıl kurtulunur ?

1. Kahve Telvesi ;

Karıncadan kurtulma 2

 

Kahve telvesinin faydaları saymakla bitmez. Bitkilerinize gübre olarak kullanabilirsiniz, kedileri uzak tutar, kötü kokuları yok eder. Aynı zamanda, temizliği zor olan tencere ve tavalarınızı temizlemede kullanabilirsiniz. Hatta, saçlarınıza parlaklık bile verir. Bu kadar faydanın içinde karıncaları kaçırmada da bire birdir. Karıncaların çıktığı yere ( yuvayı tespit etmek önemlidir) dökünüz ve bir kaç gün içinde karıncaların evinizi terk ettiğini göreceksiniz.
2.  Sirke ;

Karıncadan kurtulma 3

Karıncaların sevmediği bir diğer madde de Sirkedir. İlk önce bir parfüm veya sprey şişesine elma sirkesi ve biraz su koyun. Daha sonra bu karışımı karıncaların çıktığı yerlere sıkın. Karıncalar sirke kokusundan nefret eder. Bu sıkma olayını sirke kurudukça tekrarlayın. Bir kaç gün içinde karıncalar evinizi terk edecektir.

3. Bebek Pudrası ;

Karıncadan kurtulma 8

Pudrayı karıncaların yuvalarına ve geçtikleri yol güzergahlarına dökün. Pudra kokusu, karıncaları kaçıracaktır. Etkisini göreceksiniz.

4. Tebeşir ;

Karıncadan kurtulma 5

 

Tebeşir ve tebeşir tozu karıncaların sevmediği maddelerden biri. Tebeşirdeki kalsiyum karbonat, karıncaları geri püskürtmede son derce etkili bir maddedir. Tebeşirle karıncaların yuvasını ve yol güzergahlarını çizin veya tebeşir tozunu dökün bunu bahçenizdeki bitkileriniz etrafına da uygulayabilirsiniz. Karıncaları yok edecektir.

5. Biber ;

Karıncadan kurtulma 6

Karıncaların şekeri çok sevdiğini herkes bilir herhalde. Karıncalara, şeker yerine biber verin. bu biberin Arnavut biberi olmasına dikkat edin. Yuvaya vede güzergahlarına dökün. Karıncalar bir daha gelmeyeceklerdir.
6. Tarçın ;

Karıncadan kurtulma 7

 

Tarçın kokusu da karıncalar tarafından sevilmez. O yüzden karınca yuvalarına ve karıncaların geçtiği yerlere tarçın dökmeniz karıncaları kaçırmaya yetecektir.

7. Limon Suyu ;

Karıncadan kurtulma 9

Limonun karınca kovucu özelliğinin yanı sıra, odaya saldığı hoş kokusu ile en çok kullanılan karınca kovucuları arasında bulunuyor. Aynı sirkede olduğu gibi sprey şişesini içine koyup karıncanın olduğu yerlere ve yuvaya sıkmanız yeterli olacaktır.

8. Talk Pudrası ;

Karıncadan kurtulma 10

Aynı çocuk pudrasın da olduğu gibi yuvaya ve karıncaların geçtiği yerlere dökmeniz karıncaları kaçıracaktır.

Bu haftaki yazımızda, karıncaları öldürmeden evimizden uzaklaştırmanın yollarını sizlerle paylaştım. Umarım işinize yarar. Sağlıcakla kalın…
Yorum Yap